Paul Patterson Composer 

 

Пол Паттерсон (Великобританія) є одним із найбільш універсальних, успішних і шанованих на міжнародному рівні британських композиторів свого покоління.

Композитор має значну дискографію, його твори грають найвідоміші британські оркестри, вони звучать у багатьох країнах світу у виконанні видатних ансамблів та солістів. Також Пола Паттерсона було неодноразово обрано ведучим композитором на фестивалях як у Великобританії, так і за кордоном, а BBC оголосило його композитором тижня. 

Творчість композитора, що нагороджена кілька престижними відзнаками, стилістично різноманітна; він відомий своїми симпатичними і часто гумористичними твороми для інструментів, і це надало композитору популярності у майже всіх музичних жанрах. Його композиції складні, але ідіоматично написанітому твори Пола Паттерсона є обов'язковими на численних міжнародних конкурсах у Європі, Австралії, Ізраїлі, Таїланді та США.

 

 

Zoraida

 

Сорайда Авіла (Іспанія) — професор  в Universidad Complutense de Madrid, голова культурної асоціації “Isolda” та організатор міжнародного конкурсу "The Iberian Chamber Music Competition with Harp".

Закінчила Московську консерваторію під керівництвом видатної арфістки Віри Дулової, також має звання "The Associated of Royal College of Music", Лондон, Великобританія.

Сорайда Авіла — лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, зокрема Національного конкурсу мистецтв СРСР (1984) та Іспанської музичної премії "Andrés Segovia". Вона виступала у Венесуелі, СРСР, Росії, Болгарії, Англії, Бельгії, Данії, Алжирі, Португалії, Югославії, Греції, Норвегії, Індії та Китаї.

Брала участь у кількох міжнародних фестивалях: Перший латиноамериканський арфовий фестиваль у Сан-Хосе, Коста-Ріка; XV фестиваль у Ешторіл, Португалія; II Фестиваль світової арфи в Кардіффі, Уельс; VII Фестиваль у Ель Хатілло, Венесуела, 5-й Європейський Симпозіум Арфи в Амстердамі, Нідерланди та інші.

У 1989 записала CD із камерною музичною групою "Isolda". Сольні CD Сорайди отримали схвальні відгуки від міжнародних музичних критиків.

 

 

D.SLYZIENE FOTO

 

Дайва Шліжине (Литва)викладач класу арфи у Литовській академії музики та театру, в Національній школі мистецтв Čiurlionis, також займає посаду концертмейстера групи арф Литовського національного театру опери та балету.

В 2004 році створила Асоціацію арфи в Литві, в 2011 році організувала І Міжнародний фестиваль музики "Балтійська арфа".

Дайва Слоузейне співпрацює з оркестром Литовської національної філармонії, Камерним оркестром Литви, Камерним оркестром св. Крістофера, Клайпедським камерним оркестром, Каунаськими та Клайпедськими музичними театрами. 

За педагогічну діяльність та освіту молодих литовських талантів отримала нагороди від Президента Литви Валдаса Адамкуса та Президента Литви Далі Грибаускайте. Студенти Дайви беруть активну участь у концертах, національних та міжнародних фестивалях, конкурсах, у Всесвітньому Арфовому Конгресі.

З метою підвищення кваліфікації співпрацювала з такими професорами, як Сьюзан Макдональд (США), Мільда Агазарян (Росія), Флоранс Сітрук (Швейцарія), Ізабель Моретті та Ізабель Перрін (Франція), Скайла Канага (Велика Британія).

 

 

Image00004Лариса Клєвцова, художній керівник фестивалю

Лариса Клєвцова (Україна) - одна з найбільш впливових арфісток України, завдяки ії педагогічному таланту арфовий клас ХССМШІ здобув великої популярності та за короткий проміжок часу став кращим в країні.


Випускниця ХССМШ-і та Харківського Державного університету мистецтв ім. Котляревського. Одразу по закінченню навчання Ларису Клєвцову було запрошено викладати до ХССМШ-і та до складу оркестру Харківського театру Опери та Балету, де наразі вона є концертмейстером групи арф.

Лариса Клевцова постійно запрошується до складу жюрі Міжнародних конкурсів арфістів.

 

 

 

 

 

 

 

SavkinaКатерина Савкіна 

Катерина Савкіна (Муслієнко) (Україна) також є випускницею ХССМШІ, клас викладача Клєвцової Л.В. (Харків, Україна). Надалі Катерина отримала диплом РАМ ім. Гнесіних у класі професора Шамеевой Н.Х.(Москва, Росія), також закінчила аспірантуру РАМ ім. Гнесіних (клас професора Масловської Т.Ю.).
Наразі продовжує навчання як пошукач на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства (клас професора Шинкарьової М.І.).
Катерина Савкіна — лауреат міжнародних конкурсів та фестивалей в Україні, Росії, Болгарії,Угорщині, Японії.
Брала участь у майстер-класах таких арфістів, як Грейс Клутье, Катрін Мішель та ін. Співпрацює з багатьма композиторами з метою поширення та розвитку арфового репертуару.
Катерина Савкіна – солістка Губернського оркестра МО в Губернськом театрі під керівництвом С.Безрукова та викладач класу арфи в Жуковскій школі мистецтв.