Журі

Пол Паттерсон

Пол Паттерсон (Великобританія) є одним із найбільш універсальних, успішних і шанованих на міжнародному рівні британських композиторів свого покоління.

Композитор має значну дискографію.  Його твори виконують найвідоміші британські оркестри, вони звучать у багатьох країнах світу у виконанні видатних ансамблів та солістів. Пола Паттерсона було неодноразово обрано ведучим композитором на фестивалях як у Великобританії, так і за кордоном, а BBC оголосило його композитором тижня. 

Творчість композитора, що нагороджена кількома престижними відзнаками, стилістично різноманітна; він відомий своїми симпатичними і часто гумористичними творами для інструментів, і це надало композитору популярності  майже у всіх музичних жанрах. Його композиції складні, але ідіоматично написані – тому твори Пола Паттерсона є обов’язковими на численних міжнародних конкурсах у Європі, Австралії, Ізраїлі, Таїланді та США.

Сорайда Авіла

Сорайда Авіла (Іспанія) — професор в Universidad Complutense de Madrid, голова культурної асоціації “Isolda” та організатор міжнародного конкурсу “The Iberian Chamber Music Competition with Harp”.

Закінчила Московську консерваторію під керівництвом видатної арфістки Віри Дулової,  має звання “The Associated of Royal College of Music”, Лондон, Великобританія.

Сорайда Авіла — лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, зокрема Національного конкурсу мистецтв СРСР (1984) та Іспанської музичної премії “Andrés Segovia”. Вона виступала у Венесуелі, Росії, Болгарії, Англії, Бельгії, Данії, Алжирі, Португалії, Югославії, Греції, Норвегії, Індії та Китаї.

Брала участь у кількох міжнародних фестивалях:  Перший латиноамериканський арфовий фестиваль у Сан-Хосе (Коста-Ріка), XV фестиваль у Ешторіл  (Португалія), II Фестиваль світової арфи в Кардіффі (Уельс), VII Фестиваль у Ель Хатілло (Венесуела), 5-й Європейський Симпозіум Арфи в Амстердамі (Нідерланди) та інші.

У 1989 записала CD із камерною музичною групою “Isolda”. Сольні CD Сорайди отримали схвальні відгуки від міжнародних музичних критиків.

Дайва Шліжене

Дайва Шліжене (Литва) – викладач класу арфи у Литовській академії музики та театру, в Національній школі мистецтв Čiurlionis,  концертмейстер групи арф Литовського національного театру опери та балету.

У 2004 році створила Асоціацію арфи в Литві, у 2011 році організувала І Міжнародний фестиваль музики “Балтійська арфа”.

Дайва Шліжене співпрацює з оркестром Литовської національної філармонії, Камерним оркестром Литви, Камерним оркестром св. Крістофера, Клайпедським камерним оркестром, Каунаськими та Клайпедськими музичними театрами. За педагогічну діяльність та підготовку молодих литовських талантів отримала нагороди від попереднього Президента Литви Валдаса Адамкуса та від діючого Президента Литви Далі Грибаускайте. Студенти Дайви беруть активну участь у концертах, національних та міжнародних фестивалях, конкурсах, у Всесвітньому арфовому конгресі.

З метою підвищення кваліфікації співпрацювала з такими професорами як Сьюзан Макдональд (США), Мільда Агазарян (Росія), Флоранс Сітрук (Швейцарія), Ізабель Моретті та Ізабель Перрін (Франція), Скайла Канага (Великобританія).

Лариса Клєвцова

Лариса Клєвцова (Україна) – одна з найбільш впливових арфісток України. Завдяки ії педагогічному таланту арфовий клас Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату здобув велику популярність.

Випускниця ХССМШІ та Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського. Одразу по закінченню навчання Ларису Клєвцову було запрошено викладати до ХССМШІ та до складу оркестру Харківського національного театру опери та балету, де зараз вона є концертмейстером групи арф.

Лариса Клєвцова постійно запрошується до складу журі Міжнародних конкурсів арфістів.

Катерина Муслієнко-Савкіна

Катерина Муслієнко-Савкіна (Україна) – випускниця ХССМШІ,  клас викладача Лариси Клєвцової (Харків, Україна). Катерина отримала диплом РАМ ім.Гнесіних, клас професора Наталії Шамеєвої  (Москва, Росія).

Закінчила аспірантуру РАМ ім.Гнесіних (клас професора Т.Ю.Масловської).  Зараз продовжує навчання як пошукач на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства (клас професора М.І.Шинкарьової).
Катерина — лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів в Україні, Росії, Болгарії, Угорщині, Японії.
Катерина Муслієнко-Савкіна – солістка Губернського оркестру МО в Губернському театрі під керівництвом С.Безрукова та викладач класу арфи в Жуковській школі мистецтв.
Брала участь у майстер-класах таких арфістів як Грейс Клутьє, Катрін Мішель та ін.  Співпрацює з багатьма сучасними композиторами з метою поширення та розвитку арфового репертуару.