Шанталь Матьє

Шанталь Матьє — видатна французська арфістка, її талант проявив себе в усіх можливих аспектах — соло, камерна музика, оркестрова практика, наукові дослідження та публікації, записи CD тощо.
Почала навчання Шанталь у консерваторії Лілля, і невдовзі почався період в її житті, відзначений численними нагородами: вєе в 13 років вона була півфіналістом Міжнародного конкурсі в Ізраїлі, наступного року стала володаркою І премії Паризької консерваторії, у 1970р стала переможцем Міжнародного конкурсу в Ізраїлі, а ще через 6 років отримала І премію Міжнародного конкурсу "Guilde де Solistes" у Парижі та спецільний приз "Claude Debussy".
Професійна кар'єра Шанталь Матьє розпочалася дуже рано — вже в 15 років вона отримала місце першої арфи у "Concerts Colonne" в Парижі! Також вона розгорнула успішну діяльність у кількох французських містах, а надалі також у Німеччині — через 3 роки арфістку було запрошено до складу оркестру Norddeutscher Rundfunk, також у Німеччині Шанталь розпочала свою педагогічну діяльність.
У 1977р Шанталь Матьє переїзджає до Швейцарії — викладати у Лозанській консеваторії, де наразі вона веде класи арфи соло, камерної музики, сучасної музики та навіть організує джазові семінари.
Шанталь Матьє також дає майстер-класи по всьому світу, від Японії до Австралії, Кореї, Великобританії, Ізраїлю, Німеччини, Іспанії, Франції, Італії, Росії, США, а останнім часом - в Бразилії та Мексиці ...

Але що ж вона грає? І з якими диригентами? Її любов до еклектики разом з видатним талантом часто приводять до виконання сучасної музики - септет "Chantal" Франко Донатоні; всесвітня прем'єра “Jeux Poetiques en 6 mouvements” Жана Франсе, світові прем'єри творів таких композиторів, як Жан-Мішель Дамаз, Бернард Андрес, Амі Майані, Жюльєн-Франсуа Збіднен тощо.

Шанталь Матьє дає концерти по всьому світу, співпрацює з такими колективами, як Камерний оркестр Лозанни, Берлінська філармонія, Оркестр Швейцарії та з такими диригентами, як сер Невілл Маррінер, Еммануель Крівін, Герд Альбрехт, Хорст Штайн...

Також Шанталь записала багату колекцію CD - вже 20 - зокрема найвідоміші "Bach on the Harp", "Marcel Tournier Works for Harp", а також останній "Mallorca"!
У 2002 році Шанталь Матьє було обрано Головою VIII Всесвітнього арфового конгресу у Женеві.
Сьогодні Шанталь Матьє викладає у різних частинах світу та веде активну дослідницьку діяльність — все з великою лювов'ю до музики.