“Арфові Барви”

“Арфові Барви” — це міжнародний арфовий проект, що вміщує в себе конкурс, фестиваль, майстер-класи, концерти та інші музичні заходи.

Конкурс проводиться у різних вікових категоріях – від юних початківців до професійних арфістів.
У репертуарі – твори композиторів різних періодів.  Обов’язковими є твори українських авторів у кожній з вікових категорій*.
Конкурс проводиться у два тури, фінал супроводжується оркестром*.

Найближчий конкурс “Арфові Барви” відбудеться 5 – 10 квітня 2019 року.

Майстер-класи мають два напрямки — робота з сольними творами та з оркестровими партіями. Уроки є відкритими для усіх бажаючих арфістів незалежно від того, беруть вони участь у конкурсі чи є учасниками інших заходів “Арфових Барв”.

Концерти арфової музики є обов’язковою та найбільш важливою частиною “Арфових Барв”. Саме ці концерти дають змогу молодим арфістам показати себе, послухати інших учасників, розширити свої знання арфового репертуару, знайти нових друзів. До цього проекту належать і сольні концерти досвідчених виконавців, і загальні концерти юних учасників.

Арфа та орган – постійний абонемент Вероніки Лемішенко (арфа) та Станіслава Калініна (орган). Музиканти представляють слухачам як оригінальні твори, так і власні редакціі, створені спеціально для цього абонементу.

Концерт з оркестром – найбільш масштабний захід «Арфових Барв». Симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії під керівництвом маестро Юрія Янка супроводжує фінал конкурсу та Гала-концерти фестивалів.

З архіву. Ідея започаткування проекту належала двом арфісткам, харків’янкам — Вероніці Лемішенко та Ларисі Клєвцовій. Ця ідея стала реальністю завдяки підтримці Валерія Алтухова – директора Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату та Юрія Янка – директора та художнього керівника Харківської обласної філармонії.

У 2006 році було проведено Перший відкритий конкурс арфістів, а до 2014 року сформувався багатонапрямковий проект, що вже мав власне ім’я – “Арфові Барви”. У 2017 році в рамках проекту відбувся I Міжнародний арфовий конкурс «Арфові Барви», в якому взяли участь арфісти з дев’яти країн світу.

 


*крім наймолодшої та дуетної категорій